رای جلسه ۵۳۰ شورای رقابت در خصوص شکایت فعالان جمع‌آوری ضایعات قابل بازیافت از شهرداری‌ها

 در اخبار, مدارک

رای جلسه ۵۳۰ شورای رقابت در خصوص شکایت فعالان جمع‌آوری ضایعات قابل بازیافت از شهرداری‌ها در تاریخ ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ صادر شد.

این رأی در راستای شکایت ۵ شخصیت فعال کسب‌وکار حوزه‌ی جمع‌آوری و خرید ضایعات قابل بازیافت با موضوع سوءاستفاده شهرداری‌ها از وضعیت مسلط در بازار و اجبار به فعالیت اشخاص خارج از روابط بازار آزاد و ممنوعیت فعالیت اپلیکیشن‌ها و ممانعت عوامل شهرداری جهت خرید ضایعات قابل بازیافت از شهروندان و اصناف صادر شده‌است.

در متن این رأی چنین آمده که «هرگونه ضوابط و شرایط مورد نیاز برای صدور مجوز کسب‌وکارها تنها زمانی ملاک عمل قرار می‌گیرند که در درگاه ملی مجوزها قرار گیرند. با عنایت به اینکه پروانه لجستیک معکوس (خرید، تفکیک از مبدا، بازرسی، جمع‌آوری مواد و کالاهای قابل بازیابی) در درگاه ملی مجوزها بارگزاری شده‌است، شاکیان با اخذ پروانه لجستیک معکوس می‌توانند اقدام به فعالیت نمایند و هر گونه شرایط اعلامی برای صدور مجوز از سوی نهادها و سازمان‌هایی که به موجب قوانین و مقررات کشور اختیاری در این زمینه دارند (همچون وزارت کشور، شهرداری‌های سراسر کشور و…) تا زمانی که در درگاه ملی مجوزها ثبت نشده‌اند فاقد وجاهت قانونی است و این نهادها نباید مانع فعالیت افراد دارای مجوز مندرچ در درگاه مزبور شوند.»

Fullscreen Mode

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید