رییس کارگروه صنعت اسقاط در مصاحبه با عصر اقتصاد:‌ «رانت اسقاط خودرو، ۹۵ درصد مراکز را به تعطیلی کشاند.»

۰۱ تیر رییس کارگروه صنعت اسقاط در مصاحبه با عصر اقتصاد:‌ «رانت اسقاط خودرو، ۹۵ درصد مراکز را به تعطیلی کشاند.»

محمدحسین گودرزی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط درگفتگو با «عصر اقتصاد» ادعا کرد: در روز تعطیل رسمی ۱۴ خرداد، سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، باز شد و ۸ هزار گواهی اسقاط جابه جا شد.

گودرزی در مورد اقدام رانت سازی که در روز رحلت امام(ره) رخ داده، ادعا کرد: طبق مدارک موجود، بدون اطلاع رسانی قبلی، در روز تعطیل رسمی ۱۴ خرداد ۹۸ و رحلت امام خمینی(ره) ، ساعت ۱۰ سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای باز شده و ۸ هزار گواهی اسقاط بین افرادی خارج از این صنف جابجا شد و با تماس های مکرر با معاون وزیر و مشاور ایشان در ساعت ۷الی ۸ بعدازظهر صفحه بسته شد.
رئیس کارگروه خودرویی صنایع بازیافت کشوردر مورد انگیزه این امر گفت: به علت نبود هیچ اطلاع رسانی قبلی، مراکز اسقاط نتوانستند گواهی تهیه کنند و فقط تعدادی خاص این صنعت موفق به جابجایی این گواهی ها شدند.
گودرزی ادامه داد: به نظر می رسد برای تهیه این گواهی ها با قیمت ارزان و تحت فشار قرار دادن مراکز، چنین اتفاقاتی رخ داده است. متاسفانه ۹۵ درصد مراکز به تعطیلی کشیده اند و عواقب این کار بیکاری تقریبا چهار هزار خانوار وتبعات اجتماعی آن، هوای آلوده کلان شهرها و مصرف بی رویه سوخت است.
لازم به ذکر است، روزنامه «عصر اقتصاد» آمادگی دارد، افراد و سازمان ‌‌‌‌هایی که مستنداتی خلاف گفته های آقای گودرزی دارند را دریافت و منتشر کند و در هر صورت، پاسخگویی و رسیدگی از مقامات ذیربط، نسبت به این اظهارات را انتظار داریم.