رییس اتحادیه صنایع بازیافت کشور: «صنایع بازیافت باید از مالیات معاف شوند»

 در اخبار, گالری

رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران گفت: برای حفظ محیط زیست به قوانین تشویقی نیازمندیم یکی از این قوانین معافیت صنایع بازیافت از مالیات است.

غلامی رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنایع بازیافت کشور در مصاحبه با برنامه “زمین ۳۶۰ درجه” درباره افزایش تولید پسماند گفت: از زمانی که انسان علم آموخت، چیزهایی ساخت که موجب تشکیل پسماند شد. انسان ۱۰۰ سال پیش هر پسماندی که تولید می کرد از جنس طبیعت بود، به طبیعت باز می گشت و به راحتی دفع می شد. امروزجمعیت ۵۰ برابر شده است و انسان ها ۳ هزار برابر ۱۰۰ سال گذشته پسماند تولید می کنند.
او ادامه داد: بازیافت پسماندها با همه چیز در ارتباط است. لاستیک های ماشین را درنظربگیرید، در صورتی که به صورت اصولی بازیافت نشود، گازهایی که برای افزایش استحکام در آن وجود دارد به سمت اتمسفر متصاعد می شود و به لایه ازن آسیب می زند. در صورت آسیب لایه ازن اشعه های خورشید با طول موج کوتاه حیات انسان، حیوانات وگیاهان را تحت تاثیر قرارمی دهد.
غلامی بیان کرد: در تمام دنیا برای بخش بازیافت قانون معاف از مالیات در نظر گرفته می شود. اما در ایران چنینی قانونی وجود ندارد. بارها گوش زد کرده ایم برای حفظ محیط زیست نیازمند قوانین حمایتی هستیم. لازم است تفکیک پسماندها از مبدا انجام شود. زباله ها نباید سوزانده شوند. در حالت معمول ۲۴ هزار تن دی اکسید کربن درهوای تهران وجود دارد که با سوزاندن زباله ها این عدد به ۴۰ هزار تن افزایش می یابد.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه صنایع بازیافت کشور بیان کرد: کمتر کسی از مسئولان میزان ارزش پسماند کشور را می داند. ارزش پسماند ما سالیانه ده و دو دهم میلیارد است. درصنعت بازیافت به ازای هر ۹ هزار دلار برای یک نفر اشتغال زایی می شود اما در صنایع دیگر به ازای اشتغال هر نفر ۳۰ هزاردلار لازم است. به راهکار و قانون مدون نیاز داریم. با مالیات ۲۵ درصدی و ارزش افزوده ۹ درصدی، بازیافت در کشور به صرفه نیست. باید از کشورهای دیگر الگوبرداری کنیم و صنایع بازیافت را از مالیات معاف کنیم.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید